9 Haziran 2016 Perşembe

Her Cilt Tipine Uygun Güvenilir Nemlendirici La Roche Posay NemlendiriciAh bu biz. 

Kendimiz için ne kadar emek veriyoruz değil mi? En güzel biz olmalıyız. En kusursuz. En mükemmel. Ama o da ne bir sabah uyanıyoruz. Aynaya bakıyoruz ve cildimiz bizim düşündüğümüzden çok daha kötü. Pul pul dökülen, kuruyan bir cilt. 
Peki, ama hiç düşündünüz mü? Cildiniz neden kurur? Gelin dilerseniz bunların nedenine bakalım:

 • Cilt Yapısı: Kimi ciltler doğuştan kuru cilt özelliğine sahiptir. Ne yapsanız değişmez. Onun için bu tür ciltler kolayca kurur.
 • Güneş: Uzun süre güneşe sağlıksız bir biçimde maruz kalma da cildin kurumasına neden olur. O yüzden sağlıklı biçimde güneşlenmek gerekir.
 • Beslenme: Sağlıksız beslenme de cildin kuruması, pul pul olmasına neden olan faktörlerdendir.
 • Rüzgar: Sert rüzgarlar cildi kurutur.
 • Sık Sık Duş Alma: Sürekli banyo yapmak da cildi kurutur.
Sonuç: Çok daha erken yaşlanan ve kırışan bir cilt.
O zaman gelelim şimdi diğer soruya erken yaşlanmanın ve cilt kurumasının önüne geçmek için ne yapmalı?

 • Rüzgardan, güneşten korunmalı
 • Sağlıklı beslenmeli
 • Bol bol su içmeli
Yaş ne olursa olsun doğru bir nemlendirici kullanmalı.
Biz burada en altta yer alan maddeye yani nemlendirici konusuna değineceğiz.
Ama gelin önce size bir markadan bahsedelim:
Adı La Roche Posay. Adından da anlaşılacağı üzere o bir Fransız.
O aslında dünyada kozmetik sektörüne az biraz ilgi duyan herkesin bildiği bir markanın Loreal ürün grubunun markası.
Bundan kırk yıl önce Fransa’nın termal suları ile ünlü La Roche kasabasından termal suyun cilde faydalarından yararlanarak kurulan ve kurulduğu kentin adını alan, tamamen dermokozmetik cilt sorunlarını çözmeye yönelik bir ürün grubu.
Ürün gamı oldukça geniş ve tüm ürünlerinde kentin şifalı termal suları kullanılıyor. Bunun mucizevi etkileri ise cilde kullanılmaya başladığı andan itibaren yansıyor. Ürün gamında fondöten, güneş koruyucu, özel bakım kremleri ve elbette bu yazıda bahsedeceğimiz nemlendiriciler bulunuyor.
Ama nemlendirici alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu cilt tipine uygun nemlendiriciyi seçmek. Zira kuru cilde kullanılacak olan nemlendirici ile yağlı cilde kullanılacak nemlendirici aynı özellikte olmuyor.
O yüzden cilt tipine uyan nemlendirici seçmek gerekiyor. Bir diğer önemli konu ise kullanılacak olan nemlendiricinin dermokozmetik bir ürün olması.
İşte La Roche Posay Nemlendirici tam da böyle bir nemlendirici. Termal su bazlı olan La Roche Posay Nemlendirici farklı cilt tipleri için üretilen özel bir nemlendirici grubu. Cilt tipi ne olursa olsun cilde zarar vermeyen, cilde gerekli olan nemi cilt tipine uygun olarak sağlayan özel bir ürün. Söylemeye bile gerek yok ama tamamen dermokozmetik. Cildi yumuşatır, elastiyiketini artırır. Erken yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır.
Seride birden fazla ürün bulunmakta olup, sürekli kullanım ile cilt daha sıkı, kırışıklıklardan arınmış, gerekli neme ulaşarak, sağlıklı bir yapıya kavuşur.

La Roche Posay nemlendirici ürünleri ve markanın diğer tüm cilt bakım ürünlerini portakalrengi.com adresinden inceleyebilir ve güvenle sipariş verebilirsiniz.

2 yorum:

 1. Bu markanın daha once hic bir ürününü kullanma şansım olmadı ama artık tanısma vakti geldi çok merak ediyorum :)

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için çok değerli :)) Yorumlarınızı eksik etmeyin lüften ^_^

.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...