14 Kasım 2015 Cumartesi

MAC Matte Lipstick-Mehr


Herkese selam =)

Bugün size Görkem Karman'da görüp bayıldığım keşke Türkiyeye gelse dediğim ve sonunda yine Görkemin geldiğini müjdelediği MAC Mehr Mat ruju anlatacağım=)MAC rujları genel olarak seviyorum. Elimde en çok mat özellikte rujları var MAC in.

Geldiğini duyar duymaz hemen benim olmalı dedim :D

Rengini tarif edersem  gül kurusu-pembe-kahve tonlarını içeren bir ruj. Yapısı mat ve şu ana kadar kullanmış olduğum MAC rujlara göre oldukça kalıcı.Hatta fazlasıyla kalıcı diyebilirim ki bu özelliği ile beni kalbimden vurdu.Tam bir sonbahar/kış rengi. 
Kahvelik barındırıyor dedim ama bende tam gül kurusu/pembemsi tonlarda durdu .
Yani ten renginizin tonuna göre farklı duruşlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Ben beyaz tenliyim.


Ben her zaman için rujların denenerek alınması taraftarıyım. Mehr de o rujlardan biri.
Esmerler özellikle denemeden alma riskine girmeyin =)
Mehr in renk tonunu kendime yakıştırıyorum.O nedenle hiç tereddüt etmedim.


Bu ruj güneşte ayrı  gölgede ayrı çeşitli renk yansımaları da yaratıyor gerçekten çok çok sevdim. =)İlk sürdüğüm gün yakınlarım dudakların ne kadar dolgun görünüyor dediler sanıyorum dudağı daha hacimli ve dolgun da gösteriyor sevmem için alın size bir neden daha.


Ve bir ilginç nokta daha.Bu ruj en az 7-8 saat dudağımda kalmasının yanı sıra dudağımı kurutmadı.Mat bir ruj ama sürümü de çok rahat .
Uzun lafın kısası ben bu ruju sevdim arkadaşlar..

Ama yine yeni yeniden söylemeliyim ki eğer şehrinizde MAC mağazası varsa mutlaka deneyerek alın.
Beyaz ve buğday tenli olup da şehrinde MAC olmayan yani deneme şansı olmayan arkadaşlar bence bu ruj tam beyaz/buğday ten rujudur riske girebilirsiniz.Girin yani.:D Ben kesin riske girerdim =)
Eee siz Mehr ruju beğendiniz mi ne düşünüyorsunuz?
Bir sonraki posta kadar sevgiyle kalın.
Seda
xoxo

13 Kasım 2015 Cuma

TTO Soft Göz Şampuanı

Herkese selam.
Bugün  size ilginç gelebilecek bir ürünle karşınızdayım =)


TTO Soft Göz Şampuanı
Gözlerim ve göz çevrem çok çok hassas yapıya sahip.O nedenle sıklıkla kaşıntı ,yanma,çapaklanma gibi sorunlarla karşılaşıyorum ve bu cidden çok rahatsız edici.

Sevgili Neslihan (Nesneslis)İnstagramda paylaştığında oldukça ilgimi çeken bir ürün oldu ve sonunda eczanede denk gelince büyük bir merakla aldım denemek için.

Ürün 125 ml boyutunda.İçeriğinde paraben ,SLS,parfüm ve alkol barındırmıyor.Bu yönüyle göz makyajı temizliğim için güvenimi kazanan bir ürün oldu.
İçeriğindeki termal su ile göz çevresini yatıştırıyor, rahatlatıyor
Çay ağayı yağı ve E vitamini ile göz çevresini enfeksiyonlardan korur ve bakımını yapar diye vaadlerde bulunuyor bizlere.


Önce kabasını aldığım göz makyajımı az miktarda gözlerime uygulayarak bu şampuan ile temizliyorum.
Gerçekten kaşıntı,yanma ve çapaklanma problemim üzerinde büyük olumlu bir etki yarattı.

Bebek şampuanıyla yıkadığım zamanlar da oluyor gözlerimi ama bir süre sonra göz çevremdeki kuruluğu ve gerginliği hissediyorum maalesef ki..
O nedenle bu ürün benim için çok kurtarıcı oldu.

Ürün köpürmüyor ama verdiği temizlik hissini çok güzel fark ediyorsunuz.

Göz çevresi hijyenine önem verenler ve hassasiyete sahip olanlar tabiki öncelikle doktorlarına danışarak bu ürüne bir şans verebilirler (Ürün bir ilaç değil ama yine de doktorunuza danışmanız daha sağlıklı olacaktır )

12-13 TL aralığında bir fiyatı var ve eczanelerde satılmakta.

İçerik ;

Ben gerçekten ürünü çok sevdim kesinlikle bittikçe alacağım bir ürün.
Siz bu tarz bir ürünle tanıştınız mı ?Yorumlarınızı bekliyorum.
Bir sonraki posta kadar sevgiyle kalın..
Seda
xoxo

11 Kasım 2015 Çarşamba

Şarj edilebilir diş fırçalarına dair doğru bilinen yanlışlar

Manuel diş fırçası şarj edilebilir diş fırçası kadar iyi temizler!
Yanlış.  İlk kullanımdan itibaren şarj edilebilir diş fırçaları manuel fırçalara oranla  2 kat daha fazla plak temizler. Bu özellik dişlerinizin yalnızca dış görünümü için değil, sağlığı için de oldukça önemli. Plak, dişin dış kısmını kaplayan bakteri tabakasıdır. Bakteriler yediğimiz yiyeceklerdeki şekerle beslendikleri için, zamanla asit oluştururlar. Bu nedenle bakterilerin diş yüzeyine yerleşmesi, diş ve diş eti hastalıklarının en önemli sebeplerinden biridir.
Oral-B’nin elektronik fırçalarının tamamında fırça başlıkları yuvarlak olarak tasarlanmıştır. Bu yenilikçi tasarım sayesinde her dönüşte farklı bir açıyla dişin tüm yüzeyinin temizlenmesine olanak sağlar. Küçük boyutuyla her bir dişin yüzeyine ve diş aralarına rahatlıkla ulaşabilir.
Şarj edilebilir fırçalar yalnızca ağız ve diş sağlığı konusunda problem yaşayan kişilere tavsiye edilmektedir!
Yanlış. Oral-B’nin yaptığı bir anket çalışmasında, katılımcıların %39’unun ancak dişleriyle ilgili herhangi bir problem yaşadıktan sonra şarj edilebilir diş fırçası kullanmaya başlayacaklarını belirttikleri görüldü.
Ağız sağlığında tedaviden çok koruma yöntemi izlenmesi tavsiye edilmektedir. Çünkü dışarıdan yapılan herhangi bir müdahale, ne kadar iyi olursa olsun kendi dişinizin sağladığı rahatlığı ve fonksiyonelliği sağlamaz. Dişleri korumanın en önemli yolu, ağız ve diş problemlerinin bir numaralı sorumlusu olan plak tabakasını ortadan kaldırmaktır. Şarj edilebilir diş fırçaları, plak temizliği konusunda manuel diş fırçalarından %100’e kadar daha fazla etkilidir. Plak, yapışkan bir madde olduğu için diş fırçanızdan da ayrılması zordur. Bu nedenle diş hekimleri ortalama 3 ayda bir diş fırçanızı yenilemeniz gerektiğini söylüyor.
Şarj edilebilir diş fırçası da kullanıyor olsanız, 3 ayda bir fırça başlığı  değişimini gerçekleştirmek durumundasınız. Oral-B, elektronik diş fırçanızı kolayca yenilemeniz için değiştirilebilir başlıklarla size sunuyor.
Nasıl bir diş fırçası kullanıyor olursanız olun, diş fırçalama süreniz aynı olduğu için aynı etkiyi yakalayabilirsiniz!
Yanlış.  Diş hekimleri, dişlerinizi günde en az iki kez, 2 dakika fırçalamanızı öneriyor. Ancak yapılan araştırmalar ve klinik deneyler, dişlerinizi 2 dakika şarj edilebilir diş fırçalarıyla fırçalamanızın çok daha etkili sonuçlar almanızı sağladığını gösteriyor.
Şarj edilebilir diş fırçaları diş yüzeyine zarar verir!
Yanlış.  Yukarıda bahettiğimiz anketin bir başka ilginç sonucu da, anket katılımcılarının %5’inin şarj edilebilir diş fırçasının diş yüzeyine zarar verdiğini düşünmesi. Oral-B’nin şarj edilebilir diş fırçaları, basınç göstergesi sayesinde diş fırçasını dişinize çok fazla bastırdığınızda çalışmasını durduruyor.
Tüm şarj edilebilir fırçalar aynı özelliktedir!
Yanlış.  Herkesin diş yapısı birbirinden farklı. Bu nedenle Oral-B kullanıcılarına birbirinden çok farklı özelliklere sahip farklı şar edilebilir diş fırçaları sunuyor. Hassas dişetleri için, farklı büyüklükteki diş aralıkları için ya da sararmış dişleri beyazlatmak için birbirinden farklı bir çok diş fırçası modeli bulunuyor.
Detaylı bilgi almak için videoyu izleyebilirsiniz. Ürün alternatiflerini görmek için tıklayınız.

KAYNAK: www.uplifers.com


Bir boomads advertorial içeriğidir.

9 Kasım 2015 Pazartesi

The Body Shop Strawberry EDT-Çilek Parfüm

Herkese selam ve mutlu haftalar =)
Pazartesi sendromunuza karşı ağzınızı sulandıracak bir konuğum var bugün :) 
Çilekli bir parfümün en güzel görseli neyle olurdu ki başka =)
The Body Shop'un çilekli parfümü enfes görselleriyle karşınızda =)


Meyve kokularını genel olarak seviyorum siz seviyor musunuz bilmiyorum ama benim için çilek kokusunun yeri ayrıdır =)


Kışın bile severek kullandığım bana yazı hatırlatan bu çilek kokusuna aşığım..Arkadaşlarımı sıklıkla Seda sende ne kokuyor ya? diye meraklara düşüren, The Body Shopta kokuları denerken bayılarak aldığım ilk çilek kokulu parfümüm olur kendisi. =)Hoş ama hafif bir çilek kokusuna sahip bir parfüm.Kesinlikle sizi baymıyor.
Sanki duştan yeni çıkmışcasına bir ferahlama sağlıyor.Hala satışta var mı kesin olarak bilmemekle birlikte denk gelirseniz mutlaka koklamanızı tavsiye ediyorum.
Kalıcılığı orta seviyede bir parfüm.
Devam ürünleri (body butter body mist vs.)ile birlikte kullanıldığında daha da kalıcı hale geliyor.
Çilekli body butter da şiddetle tavsiyemdir.
Eğer bundan bulamazsam (inşallah kaldırılmamıştır ) bundan sonraki çilekli parfüm tercihim başka bir markanın olacak:)

Eee sizin meyve kokulu parfümlerle aranız nasıl ?
Görsellerimi beğendiniz değil mi? :D
Bir sonraki posta kadar sevgiyle kalın..
Seda
xoxo

.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...