13 Ağustos 2015 Perşembe

Şef Özlem Mekik İle Günümüz Lezzetleri Kitap Lansmanında Buluştuk..

Herkese selamlar.
Geçtiğimiz cumartesi günü Ankaralı bloggerlarla birlikte Sevgili Şef Özlem Mekik'in ''Özlem Mekik İle Günümüz Lezzetleri'' kitabının lansmanında bir araya geldik.

Tarçın Events (Sevgili Fatma hanım ) Sevgili Sibel Erzincan ve Sevgili Tolunay Ersoy un gerçekleştirdiği organizasyon Ankara Gaziosmanpaşa Trilye Restorant'ta gerçekleşti.


Etkinliğin yıldızı tabiki Şef Özlem Mekik =) Hayatımda gördüğüm en güler yüzlü,samimi ve pozitif insan o olabilir =)


Yaptığı açılış konuşmasında mutfağa olan aşkını,şeflik yolunda katetmiş olduğu yolları ve de en önemlisi hayatta her ne olursa olsun gülümsemeyi unutmamız gerektiğinden bahsetti bizlere.Her birimizle ayrı ayrı ilgilendi,güler yüzü ve samimiyeti gerçekten takdir edilesi bir insan =) Hiç birimizi kırmadı,ayrı ayrı fotoğraf çektirdi. Kitaplarımızı imzaladı =)


Trilye Restorantın sahibi sevgili Süreyya Üzmez Bey'de Trilye'nin tarihinden, bu güne nasıl geldiğinden,geçilen yollardan bahsetti bizlere.
Trilye o gün bize güzel bir menü hazırlamış..

Menümüzde ;

SOĞUK BAŞLANGIÇLAR
KURUTULMUŞ DOMATES MARİNE
BALIK PASTIRMALI HUMUS
FAVA
TAHİNLİ PATLICANARA SICAKLAR
DENİZ MAHSULLÜ BÖREKKABAK ÇİÇEĞİ TEMPURA
MEVSİM SALATASI


ANA YEMEK

LEVREK IZGARATATLI

SUYUN ÖTESİ


Her biri birbirinden enfes lezzetler gerçekten. Favorim Kabak Çiçeği Tempura oldu içlerinde =) Fotoğraflamayı unutmuşum =)Kitaptan bahsedecek olursam ''Özlem Mekik İle Günümüz Lezzetleri'' içerisinde mezeler,ana yemekler,hamur işleri ve tatlıların bulunduğu, Alfa yayın evinden çıkan kitapta toplam 160 sayfa.Kozmetik blogu olsam da içindeki tariflerden uygulayıp arada bir blogda yayınlamayı düşünüyorum ne dersiniz ? =)

Etkinlikte bizi yalnız bırakmayan sponsorlarımızdan da bahsedeyim.

Bu güzel pasta sevgili Tolunay Ersoy yani Pasta Caddesi tarafından hazırlanmıştı =)


Nefis Gurme Şef özlem Mekik ve Şef Ayvaz  Akbacak tarafından önerilen ürünlerin olduğu bir site.Bize güzel ürünlerinden göndermişler.


Ve bence günün en anlamlı hediyesi Grup İnoks'tan gelen Şef Bıçağı =) Manevi değeri gözümde paha biçilemez =))(Fotoğrafını daha sonra ekleyeceğim =)) )


Bu güzel etkinlik için başta Özlem Mekik olmak üzere  Pasta caddesi Tolunay Ersoy ve Sibel Erzincan'a, bizleri çok güzel ağırlayan  Trilye Restaurant Sahibi Süreyya Üzmez'e ve Trilye personeline  çok teşekkür ediyorum.


Özlem Mekik İle Günümüz Lezzetleri  kitabını D&R larda bulabilirsiniz =)
Bugünlük de benden bu kadar.

Bir sonraki posta kadar sevgiyle kalın..

Seda
xoxoHiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için çok değerli :)) Yorumlarınızı eksik etmeyin lüften ^_^

.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...